Atmosferska kanalizacija
Na širem području grada Bečeja zaštita od unutrašnjih voda rešena je izgrađenim sistemom meliorativnih kanala, koji okružuju gradsko područje sa crpnim stanicama za prebacivanje suvišnih voda u Tisu.
Suvišne vode sa gradske teritorije se upuštaju u meliorativne kanale, a delom i direktno u kanal DTD. Idejni projekat kanalizacije Bečeja predviđa separacioni sistem kanalizacije.
Do danas na građevinskom području Bečeja izgrađeno je ukupno 19,4 km zacevljene atmosferske kanalizacije i koristi se 3,6 km stare zidane kanalizacije u mešovitoj funkciji. Postignuti stepen kanalisanosti atmosferskih voda u gradu je minimalan.
Aktuelna problematika
Sadašnji način odvođenja atmosferskih voda u pojedinim delovima grada putem otvorenih uličnih kanala (najčešće samo upijajućih jarkova) voda ponire u podzemlje i prouzrukuje podizanje podzemne vode. Zbog zaostajanja izgradnje kanalizacije otpadnih i atmosferskih voda velike količine upotrebljenih voda se odlažu u površinske slojeve terena koji postaje zasićen i izaziva povećanje nivoa podzemnih voda, štetno deluje na građevinske objekte i vrši zagađenje podzemlja.
- idejnim projektom nije obuhvaćen kompletni građevinski reon
- nije izgrađeno oko 78% zacevljene atmosferske kanalizacije
Elementi razvoja
- nastavak izgradnje atmosferskih kanalizacija
- sanacija otvorenih kanala u donjem parku
- izgradnja kanalizacije radi razdvajanja atmosferskih voda od fekalnih voda